YSK - TBMM

YSK - TBMM

Açık Yerlerde Propaganda Usulleri ?


*Genel yollar üzerinde *Mabetler de *Kamu hizmet binalarında *İzinli yerler hariç meydanlarda propaganda yasaktır Kapalı Yerlerde Propaganda Usulleri ?

*Siyasi partiler ve bağımsız adaylar yapabilir

*Toplantı için 3 kişilik heyet kurulur ve en yakın zabıta amiri ve memurlarına haber verilir.

Not: Köylerde muhtar ya da vekiline haber vermek yeterlidir. *Mabetler de *Okullarda *Kışlada *Karargah *Ordugahta toplantı yapılamaz.Radyo Ve Televizyon Propaganda Usulleri ?

*Siyasi partilere ilk gün 10 , son gün 10 dakikayı geçmemek üzere programlarını ve yapacaklarını anlatan iki konuşma *Mecliste grubu bulunan partilerin her birine ilaveten 10'ar dakikalık propaganda *İktidar partisine ya da iktidar partilerinden büyük olanına 20 dakika , iktidar partilerinin diğerlerine 15'er dakikalik ilave propaganda *Ana muhalefet partisine 10 dakikalık ek propaganda verilir. Türkiye’nin Üye Olduğu 3 Tane Uluslararası Kuruluş Sayınız?

Uluslar arası denizcilik örgütü, telekominikasyon birliği, IMF, D-8İçki Ve Silah Taşıma Yasağı ?

*Seçim günü ispirtolu içki satilmasi, verilmesi,içilmesi yasaktır.

*Oy verme günü bütün eğlence mekanları kapalı kalır.

*Emniyet ve asayişi korumakla görevli olanlar dışında kimse koy, kasaba ve şehirlerde silah taşıyamaz.Yayın Yasağı ?

*Seçim süresince saat 18.00 ' e kadar seçim, seçim sonuçları, seçim tahminlerinin yapilmasi yasaktır. *saat 18.00-. 21.00 arası radyolarda YSK tarafından verilecek tebliğ ve haberler yayınlanabilir. *Saat 21.00'dan sonra bütün yayınlar serbesttir. Ysk Üyeleri, Baskan Ve Asil- Yedek Üyeler Görevlerine Nasıl Başlarlar?

*Kurul önünde birer birer yemin ederler. Avrupa Birligi Baskenti ?

belcika Nato Merkezi ?

BrükselAtaturk Sakarya Meydan Muh. Sonra Aldigi Unvanlar?

gazilik ve maresallik