Bekçilik

Bekçilik

İyi Bir Bekçide Olması Gereken Özellikler Nelerdir ?


Sabır , görevine sadakat , duygu ve öfke kontrolü.Allah Bu Millete Bir Daha İstiklal Marşı Yazdırmasın. Sözünü Açıklayınız?

Kurtuluş savaşı yıllarında Türk toplumu zor zamanlarını yaşıyordu. Halk fakirdi yiyecek ekmeği, giyecek kıyafeti bulamıyorlardı. İnsanlar varlarını yoklarını vatanı için cephede savaşanlara gönderiyorlardı. Çanakkale de bu vatanı savunmak için gencinden yaşlısına kadınından erkeğine mücadele ettik. O dönemin zor şartlarında İstiklal Marşını yazan Mehmet Akife nasıl yazdınız tekrar yazabilir misiniz diye sorduklarında verdiği cevap Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın sözü olmuştur. Çünkü ona bu şiiri yazdıran o dönemin halkı düşman karşısında yokluk içinde vatanı savunması olmuştur.


2013 Yılında Yapılan Selahaddin Eyyubi Üniversitesi, Hangi İlimizde Yer Alır?

Diyarbakır


Dünyanın En Yüksek “Modüler” Kulesi Ve Dünyanın İlk “Modüler” Yüksek Katlı Binası 2016 Yılında Hangi Ülkede Yapılmıştır?

ABD, New York


Böcek Olmayı Kabul Edenler Ezilince İtiraz Etmemelidirler Sözünü Açıklayınız?

Her insanın bir hayatı ve o hayatın içinde hayalleri hedefleri vardır, Kimisi çok azimlidir çok çalışır hedeflerine ulaşır. Saygın ve güçlü karakterler olur. Kimisi de herhangi bir amacı olmayan umursamaz vurdumduymaz bir birey olarak sadece hayatına devam eder. Bir saygınlığı ve duruşu olmaz. Her insanın bir hayali olmalı bir hedefi olmalı ve o hedef doğrultusunda yol alması gerekiyor. Bu hedefler doğrultusunda ezilip küçümsenen insanlar kendilerine bu konuda bir düzen getirmelidir. (Hayal hedef azimle çalışmak başarı)


Nizamülmülk Tarafından Kaleme Alınmış Siyaset Konulu Eser Hangisidir?

Siyasetname


Bauhaus Tasarım Okulu Hangi Ülkede Kurulmuştur?

Almanya


Başarıda Takım Çalışmasının Rolü Nedir?

Takım ruhu, takımı oluşturan tüm bireylerin takımın amacı yönünde bütünleşmeleri ve birlikte hareket etmeleri sonucunda takımda ben imajı yerine biz imajının oluşması olarak yorumlanabilir. Bir örnek vermek gerekirse üç tane 1 sayısı ayrı ayrı yazıldığında alacağı değer 3’tür. Çünkü üç tane 1 sayısı toplandığında sonuç 3 çıkar. Fakat bu 1’ler yan yana gelirse 111 olur. Bu basit örnek bize bir amaç doğrultusunda birleşmenin ve takım olmanın önemini açıkça göstermektedir.“Her Şey Olmak İsteyen Kişi Başarıyı Yakalayamaz.” Sözünü Açıklayınız.

İnsanın bir yaşam amacı bir felsefesi bir ideali bir hayali olması gerekir. Sürekli hayal değiştiren bir onu bir bunu isteyen insan hiçbir işte başarılı olamaz. İnsan başarılı olmak istiyorsa önce hedeflediği işi düzgün ve layıkıyla yapmalı o işten başarılı veya başarısız bir sonuç almalı ondan sonra başka işlere yönelmeli.


Selçuklu Sultanları Alparslan Ve Melikşah A Vezirlik Yapan Ünlü Sima Kimdir?

Nizamülmülk