Bekçilik

Bekçilik

Antropoloji Nedir ?


İnsan bilimi demektir, tüm toplumları, kültürleri, insan kalıntılarını ve fiziksel, biyolojik yapılarını inceler. İnsanın iskelet, kafatası gibi fiziki yapısını araştıran antropoloji, insanlık tarihinin en eski dönemlerinin aydınlatılmasına yardımcı olur.Abd Nin Kudüs Ü İsrail İn Başkenti Kabul Etmesi Yılı Olan 2017 Yılından 500 Yıl Geriye Gidildiğinde Hangi Savaş İle Osmanlı Kudüs Şehrini Almıştır?

Ridaniye Savaşı, Yavuz Dönemi(1517)


1959 Yılında Küba’da Kendi Yönetimini Kuran, 2016 Yılında Vefat Eden Efsanevi Küba Lideri Kimdir?

Fidel Castro


Osmanlı Neden Çöktü ?

  1. Devlet idaresinin bozulması
  2. Toprak sisteminin bozulması
  3. Yeniçeri ocağının bozulması
  4. Medrese ve eğitim sisteminin bozulması
  5. Pozitif bilimin terketdilmesi
  6. Adliye mekanizmasının çöküşü
  7. Kapütilasyonlar
  8. Batıyı takip edememe
  9. Toplum yapısı ve gayrimüslimler
  10. Jeopolitik konum sebebiyle büyük devletlerin Osmanlı üzerindeki emelleri.


1917 Yılında Yayınladığı Balfour Deklarasyonu İle Filistin Topraklarında İsrail Devletinin Temellerinin Atılmasına Katkı Sağlayan Devlet Hangisidir?

İngiltere


Pakistan In Kurucusu Ve İlk Devlet Başkanı Kimdir?

Muhammed Ali Cinnah


Konut Dokunulmazlığı Nedir ?

Kişinin barınma , sığınma ve yaşama alanı olarak kullandığı yere kendisinden başka kimsenin girememesidir. Bu durum anayasa ve insan hakları beyannamesiyle korunmaktadır. Konuta ancak devlet halkın güvenliği tehlike altında kalırsa özel izin ve hukuki işlemle girebilir.Bekçi İle Vatandaşın İşbirliği İçin Ne Önerirsiniz?

Öncelikle bekçilik çok meşakkatli zorlu ve stresli bir iştir. Çalışma saatlerinin yoğun olmasından dolayı çok fazla yıpranıyorlar. Bu konuda vatandaşın bekçiye destek olması işlerini kolaylaştırması zorluk çıkarmaması gerekmektedir. Çünkü bekçinin amacı toplumun huzur ve güvenini sağlamaktır. Kendisi için değil vatandaşa hizmet verebilmek onların güvenliğini sağlayabilmek için çalışmaktadır.


2015 Yılında Hakkari İlimizde Yapılan Veya Adlandırılan Havaalanının Adı Nedir?

Selahaddin Eyyubi Havalimanı


Hindistan Bağımsızlık Hareketi Nin Siyasi Lideri Olarak Bilinen Tuz Yürüyüşü İle Nam Salan 1948 Yılında Suikast Sonucu Öldürülen Devlet Adamı Kimdir?

MahatmaGandhi