EGM Pomem

EGM Pomem

2018 Yılında, 35 Yıl Aradan Sonra 2018 Yılının İlk Aylarında İlk Sinema Salonuna Kavuşan Ülke Hangisidir?


Suudi Arabistan


Çernobil Hakkında Bilgi Veriniz?

Çernobil Ukrayna da yaşanmış olan bir nükleer santral patlamasıdır Türkiye nin karadeniz kıyılarında dahi etkisi hissedilmiştirEgemenlik Nedir?

Egemenlik ya da hâkimiyet, bir toprak parçası ya da mekân üzerindeki kural koyma gücü ve hukuk yaratma kudretidir. Bu güç siyasi erkin dayattığı yasallaşmış bir üst iradeyi ifade etmektedir. Egemenlik aynı zamanda bir devletin ülkesi ve uyrukları üzerindeki yetkilerinin tümünü ifade eder.


Hobi Nedir?

Hobi ya da herhangi bir şeyle uğraşmak, yapılmak zorunda olunmayan, boş kalan vakitleri değerlendirmek amacıyla yapılabilecek, bazı durumlarda da beceri geliştirici faaliyetlerin geneline verilen addır.


İngiltere Nin Ortadoğu Daki İlk Daimi Askeri Deniz Üssü 2018 Yılında Nerede Faaliyete Başlamıştır?

Bahreyn


Konfederasyon Nedir?

Konfederasyon, bağımsız kuruluşlar ve kurumlar tarafından, egemenliklerini muhafaza etmek şartıyla, ortak ve sınırlı menfaatlerini sağlamak maksadıyla, bir antlaşma ile kurulan topluluklardır


Fobi Nedir?

Fobi, bir şeye karşı duyulan korkunun, bireyin gündelik yaşamını olumsuz yönde etkilemesi halidir.


2019 Dünya Para-Taekwando Şampiyonası Hangi Ülkede Düzenlenecektir?

Türkiye


Kızılay Nedir?

Kızılay, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Hareketi nin temel ilkeleri olan “insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, hayır kurumu niteliği, birlik ve evrensellik” çerçevesinde çalışan bir yardım kuruluşudur.


Teknoloji Nedir?

Teknoloji mal veya hizmetlerin üretiminde veya buna yönelik amaçların gerçekleştirilmesinde kullanılan beceriler, yöntemler, işlemler, tekniklerin derlenmesi veya bilimsel araştırmalardır.