EGM Pomem

EGM Pomem

Türkiye Nin İlk Yumurta Ve Sanatları Merkezi, Yumurta Müzesi Adı İle 2018 Yılında Hangi Şehrimize Açılmıştır?


Afyonkarahisar


Stresle Başa Çıkma Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle sizde strese neden olan durumları tespit edin. Alkol ve sigaradan uzak durun. İşlerinizi aksatmayın, sıraya koyun ki zamanı iyi kullanarak zaman stresini yönetin. Ailenize zaman ayırın. İmkânınız varsa mutlaka tatil yapın, yok ise hafta sonu şehrinizde daha önce hiç gitmediğiniz piknik alanlarına gidin, tarihi yerleri gezin. Hayır demeyi öğrenin ve deneyin. Uykunuza ve dinlenmenize önem verin. Gerektiğinde mutlaka psikolojik veya psikiyatrik destek alın.


Nitel Ve Nicel Nedir?

Kavramların sayılabilen, ölçülebilen, azalıp çoğalabilen özelliklerini gösteren sözcüklere nicel anlamlı sözcükler denir. Varlıkların nasıl olduğunu, niteliğini gösteren; sayılamayan, ölçülemeyen bir değeri, özelliği ifade eden sözcüklere “nitel anlamlı sözcükler” denir.


2018 Yılında 63. Eurovision Şarkı Yarışması Hangi Ülkede Yapılmıştır?

Portekiz


Egm Daire Başkanlıklarından 5 Tanesi Söyleyiniz?

Sağlık İşleri Daire Başkanlığı Terörle Mücadele Daire Başkanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Kriminal Daire Başkanlığı Koruma Daire Başkanlığı İstihbarat Daire başkanlığı Haberleşme Daire Başkanlığı


Meclis Soruşturması Nedir?

Başbakan veya bakanların görevleriyle ilgili suçlardan dolayı Yüce Divan da yargılanmalarını gerektiren bir durum olup olmadığının bir Soruşturma Komisyonu marifetiyle soruşturulmasıdır.


2018 Yılında Portekizde Düzenlene 63. Eurovision Şarkı Yarışmasında Birinci Olan Devlet Hangisidir?

İsrail (NettaBarzilai)


Enerji Verimliliği Nedir?

Enerji verimliliği belirli bir hizmet (ısıtma, soğutma gibi) veya üretim için harcanan enerji miktarının, teknolojik uygulamalar veya teknik olmayan (daha iyi organizasyon ve yönetim, davranış değişiklikleri gibi) önlemlerle azaltılmasıdır.


Kentsel Dönüşümün Faydaları Nelerdir?

 Riskli yapıların tespit edilmesi  Çarpık yapılaşmanın önüne geçmek  Kentteki sorunlu alanları ve bunları daha yaşanabilir sağlıklı hale getirmek  Ekonomik ömrünü tamamlamış binaların değişimi ile günümüz standartlarına getirmek.


2018 50. Siyad Ödülleri Töreninde En İyi Film Ödülü Hangi Filme Verilmiştir?

Koca Dünya(Yönetmen:Reha Erdem)