Bekçilik

Bekçilik

Bittiğinde, Eyfel Kulesinin Üç Katı Olacak Olan Dünyanın En Yüksek Gökdelenin 2018 Yılında Yapımına Hangi Ülkede Başlanmıştır?


Suudi Arabistan


“Yöneticinin Kalbi Aklında Olmalı.” Sözünden Ne Anlıyorsunuz?

Bir yönetici başarıya ulaşmak istiyorsa karar verirken duygularıyla değil aklı ve mantığıyla hareket etmesi gerekmektedir. Olaylara mantıklı ve akıllıca çözümler ve kararlar vermelidir. Profesyonellikte böyle olmalı İnsan bu şekilde başarılı olur.


975 Yılından İtibaren Kahire, Mısır Da İslam İlimleri Ve Fen Bilimleri Üzerine Eğitim Veren Fatımiler Döneminde Yapılan Ünlü Üniversite Hangisidir?

El Ezher Üniversitesi


2005 Yılında Yapılan Dünyanın İlk Burgu Gökdeleni Olan Turningtorso Gökdeleni, Hangi Ülkede Yer Almaktadır?

İsveç


‘‘Bir Fincan Kahvenin Kırk Yıl Hatırı Vardır’’ Sözünü Açıklayınız.

Bize yapılan bir kötülüğü unutmak ve affetmek gerekir. Yapılan bir iyilik ise asla unutulmamalı, her zaman hatırlanmalıdır. Çünkü bu insaniyetin gereğidir. Bize iyiliği dokunan bir kişiye yaptığı bu işi hatırlatmamız onun da hoşuna gidecektir.Sempati Nedir?

Bir kişiye ya da bir nesneye yakınlık duyma sevgi gösterme iç güdüsel olarak bağlanma“Taşı Delen Suyun Kuvveti Değil Sürekliliğidir.” Sözünü Açıklayınız?

Bir damla suyun hiçbir gücü ve kuvveti yoktur. Ama bu damla sürekli bir şekilde bir taşın üstüne damlamaya devam ederse zamanla taşı aşındırır ve üzerinde bir delik açar. İnsanlar da böyledir. Bir insan kendine bir hedef belirlediği zaman bu hedef için sürekli bir şekilde çalışmalı ve hazırlanmalıdır. Hayatımızda hiçbir şey birden olmaz Her şey zamanla ve düzenli bir şekilde çalışmayla gerçekleşir.


Türkiye’nin Dünya Miras Listesi’ndeki İlk Tarihi Alanı Hangisidir?

İstanbul’un Tarihi Alanları


19. Yüzyılın Başlarında Sanayi Devrimi İlk Kez Hangi Ülkede Yaşanmıştır?

İngiltere


‘‘ Araba Devrilince Yol Gösteren Çok Olur’’ Sözünü Açıklayınız.

İnsanlar her nedense her şey olup bittikten, işler bozulduktan, ortaya kötü bir netice çıktıktan sonra “niçin böyle yaptın, şöyle yapsaydın, bu yolu tutmalıydın” gibi sözler söylemeyi alışkanlık edinmişlerdir. Önemli olan yapma biçimindeki yanlışlığı, tutulan yoldaki tehlikeyi önceden görmek ve uyarıda bulunmaktır.