Bekçilik

Bekçilik

Bilgisayar Oyunlarının Çocuklar Üzerindeki Etkileri Nelerdir?


Çocukların asosyalleşerek toplumdan uzak yalnız ve bazı yönlerden eksik bireyler olarak yetişmesine neden olur. Ayrıca belirli sürelerin üstünde bilgisayar oyunları ile vakit geçiren çocuklarda zekâ geriliği bile görülebilir. Olaylara bakış açısı tek yönlü olur. Farklı açılardan göremez.


Karahanlılar Dönemine Ait Olan Ayşe Bibi Ve Balaci Hatun Türbeleri,Nerede İnşa Edilmiştir?

Kazakistan


Şah Muhammed Rıza Pehlevi Nin 1963 Yılında İran Da Başlattığı Rejim Hangi Adla Anılır?

Beyaz Devrim


Atatürk’ün ‘‘Muasır Medeniyet’’ Sözünü Açıklar Mısınız?

Atatürk’ün “muasır medeniyetler” den kastı teknolojik, bilimsel, ekonomik ve sanatsal gelişmelerdir. Onun gösterdiği hedef kültürel, inançsal ve geleneksel değerlerimizi yitirmeden medenî olabilmektir. Bu medeniyet neredeyse “muasır medeniyet” orasıdır.İnternetin Fayda Ve Zararlarını Açıklayınız.

İnternet, bilgisayar ağlarını kapsayan uluslararası bir ağdır. İnternet sayesinde dünyanın en büyük kütüphanelerinde araştırma yapılabilir, internet üzerinden eğitim veren bir üniversitede okuyup mezun olunabilir, farklı mekânlardaki arkadaşlarla sohbet edilebilir, alış-veriş yapılabilir hatta uçak bileti bile satın alınabilir. Hayatımızı bu kadar kolaylaştıran internetin elbette ki zararlı yönleri de vardır. İnternet ortamında denetim neredeyse yoktur. Zararlı içeriğe sahip sitelere çocuklar ve gençler kolayca erişebilmektedir. Maalesef bu durum çocukların ve gençlerin psikolojik ve sosyal gelişimlerini olumsuz yönde etkiler.


2007 Yılında Unesco Dünya Mirası Sit Alanı Halini Alan Samarra Şehri Hangi Ülkede Yer Alır?

Irak


1989 Yılında Çekoslovakya Da Meydana Gelen Öğrenci Ve Halk Ayaklanması Hangi Adla Anılmıştır?

Kadife Devrimi


Kuvvetler Ayrılığı Prensibini Tarif Eder Misiniz?

Güçler ayrılığı, yasama, yürütme ve yargının birbirlerinden bağımsızlığını anlatır.“Bir Sürçen Atın Başı Kesilmez.” Atasözünü Açıklayınız.

Kusursuz insan olmaz. Hemen her insan bir yanlışlık yapabilir. Bu bakımdan sürekli iyi iş yapan, doğru yoldan çıkmayan, kişiliğini her yönüyle kanıtlamış olan bir kimseyi, bir kez hata yaptı diye gözden çıkarmak, olumsuzlamak ve cezalandırmak doğru değildir. Yapılacak şey, yalnızca uyarıda bulunmak olmalıdır.


Dünyanın İlk Resmi Ulusal Parkı Hangisidir?

Yellowstone Ulusal Parkı