Bekçilik

Bekçilik

Yönetim Değişikliği İle Sonuçlana Lale Devrimi Hangi Ülkede Yaşanmıştır?


Kırgızistan


İçişleri Bakanımız Kimdir?

Süleyman Soylu (2018)Körle Yatan Şaşı Kalkar. Atasözünü Açıklayınız.

Değersiz, kötü, ahlâksız kişilerle ilişki kurup arkadaşlık yapanlar ister istemez onlardan etkilenir ve kötü huylar kaparlar. Çünkü insanı en çok etkileyen yakınında bulunduğu insanlardır.


Köy Enstitülerinin Kurucusu Kimdir?

Hasan Ali Yücel


Bir Musibet Bin Nasihatten İyidir. Atasözünü Açıklayınız.

Toplumda hatalı davranışlar sergileyen, yanlış yolda olan bir kişiye verilen yüzlerce nasihat (öğüt), onu doğru yola getirmek için pek etkili olmaz. Fakat tuttuğu bu yolda başına gelen bir bela, onun aklının başına gelmesine, yaptığı hatayı anlamasına yarayan bir ders olur. Haddini bilmeyenlere ceza uygulamak da bir çeşit ders verici musibettir.


1994’Te İlk Dünya Bilardo Şampiyonluğunu Kazanan Sporcumuz Kimdir?

Semih Saygıner


“Gammaz Olmasa Tilki Tavuk Pazarında (Pazarda) Gezer. ” Atasözünü Açıklayınız.

Gizli-saklı, kanunsuz yollarla çıkar sağlamayı iş edinen kimseleri, söz getirip götüren kimselerin varlığı korkutur. Dolayısıyla bunlar yakayı ele vereceklerinden çekinerek, herkesin içinde öyle açıktan iş yapamazlar.


2018 Yılında Cumhurbaşkanımın İsteği Üzerine Yarış Kariyerimi Noktalıyorum Diyerek Sporu Bırakan Milli Sporcumuz Kimdir?

Kenan Sofuoğlu


“Adamlık Kılık Kıyafetle Değildir. ” Atasözünü Açıklayınız.

İnsan vücudunu ne kadar iyi, güzel ve çekici giyim, kuşamla donatırsa donatsın, bütün bunlar kişiyi değerli kılmaz. Kişiyi değerli kılan güzel ahlâkı, becerisi, üretkenliği, bilgisi ve çalışkanlığıdır.


5 Tl Üzerinde Resmi Olan Bilim Tarihçimiz Kimdir?

Aydın Sayılı