EGM Pomem

EGM Pomem

Masumiyet Karinesi Nedir?


Masumiyet karinesi, suçsuzluk ilkesi veya uluslararası hukuk terimi olarak suç kesinleşmediği sürece kimsenin hükümlü sıfatıyla değerlendirilemeyeceğini ifade eden, temel hukuk doktrinidir. Evrensel hukuk kurallarına göre, bir kişinin masum olduğunun kanıtlanmasına gerek yoktur; kişinin suçluluğunun kanıtlanamamış olması yeterlidir.


Cahiliye Dönemini Kısaca Anlatınız.

Bilgisizlik, gerçeği tanımamadır. İslam, tam bir aydınlık ve bilgi devri olduğu için, Arabistan da İslamiyet’in yayılmasından önceki devre, daha dar anlamı ile Hz. İsa’dan sonra peygamberimizin gelmesine kadar geçen zamana Cahiliye devri adı verilmiştir.  İnsanlar kız çocuklarını diri diri gömüyorlardı.  Sosyal sınıf farklılıkları vardı.  İnsanlar köleler tutuyorlardı.  İnsanlar kölelere eziyet ediyorlardı.  İnsanlar putlara tapıyorlardı.


2018 Mayıs Ayında Brüksel’de Eurodesk Ödülüne Layık Görülen Proje Hangisidir?

Türk Kızılayı Eskişehir Şubesinin “Hayat Kurtar Yaşamları Değiştir” projesi


Fetret Devri Nedir?

Fetret Devri, Bunalım Devri veya Fasıla-i Saltanat, Ankara Savaşından sonra Osmanlı hükümdarı Yıldırım Bayezid in beş oğlundan dördü arasındaki taht kavgaları nedeniyle 1402 den 1413 e kadar süren kargaşa dönemidir.


Yeşil Ayın Faaliyet Alanları Nelerdir?

Cemiyet, yurdumuzda ahlâkî ve kültürel bir kalkınma atmosferi içinde; tütün, alkol ve madde bağımlılığı gibi toplumun ve gençliğin beden ve ruh sağlığını tahrip eden bağımlılıklar yanında, kumar, internet ve teknoloji bağımlılığı gibi gençliğe ve topluma zarar veren bütün zararlı alışkanlıklarla mücadele etmek, milli kültürüne bağlı nesiller yetiştirmek amacı ile kurulmuştur.  Alkol bağımlılığı  Tütün bağımlılığı  Madde bağımlılığı  Kumar bağımlılığı  Teknoloji bağımlılığı


8 Haziran 2018 Tarihinde, İstanbul Da Düzenlenen 23 Yaş Altı Avrupa Güreş Şampiyonası Nda Kadınlar 53 Kiloda Avrupa Şampiyonu Olan Güreşçimiz Kimdir?

Zeynep Yetkil


Hiyerarşi Nedir?

Hiyerarşi, bir toplulukta veya bir kuruluşta yer alan kişileri altüst ilişkileri, görev ve yetkilerine göre sınıflandıran sistemdir.


Milenyum Nedir?

Milenyum, bin yıla eşit bir zaman dilimidir. Terim daha çok takvim milenyumları için kullanılır.


15 Temmuz Un İlk Şehidi Olan Bülent Aydının Adı Hangi Şehirde Kurulan Hava Limanına Verilmiştir?

Iğdır


İllegal Nedir?

Yasa dışı, yasaya aykırı Hukuka aykırı, hukuka uygun olmayandır.