EGM Pomem

EGM Pomem

Eylül 2018 Tarihinde Düzenlenen Küresel Öğretmen Ödülünü Alan Öğretmen Kimdir?


Yusuf Arslan(Ankara Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni)


Türkiye’de Kaç İl Vardır? En Son İl Olan İlçe Hangisidir?

81 il vardır. 12 Kasım 1999’da meydana gelen depremin merkez üssü olan Düzce, Bolu’nun uzak ilçesiydi. 7.2’lik bir deprem ile sarsılan ilçe, büyük bir yıkım yaşadı ve daha hızlı toparlanması için de il statüsüne kavuşturuldu.


Atatürk Ün Gittiği Okullar Nelerdir?

 Mahalle Mektebi (Selanik)  Şemsi Efendi Okulu (Selanik)  Selanik Mülkiye Rüştiyesi ( Selanik)  Selanik Askeri Rüştiyesi: 1893 – 1895  Manastır Askeri İdadisi: 1895 – 1899 (Manastır Şehri Makedonya)  Harp Okulu: 13 Mart 1899 - 10 Şubat 1902 (İstanbul)  Harp Akademisi: 1902 - 11 Ocak 1905 (İstanbul


Türk Telekom Grubu Türkiye Nin İlk Entegre Akıllı Şehir Projesini Eylül 2018 İtibariyle Hangi Şehirde Başlatmıştır?

Karaman


Nevi Şahsına Münhasır Nedir?

Kişiliğiyle herkesten ayrılan, kendine özgü tutum ve davranışı olan, özgün kimsedir.


Aihm Nedir?

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), uluslararası bir teşkilat olan Avrupa Konseyi ne bağlı olarak 1959 yılında kurulmuş uluslararası bir mahkemedir. ... Mahkeme, Fransa nın Strazburg şehrinde bulunmaktadır.


Nobel Barış Ödülü Nü, Cinsel Şiddetin Bir Savaş Silahı Olarak Kullanılmasını Durdurmaya Yönelik Çabalarından Ötürü Ekim 2018 Yılında Almaya Hak Kazanan Kişiler Kimlerdir?

Dr. DenisMukwege ve Nadia Murad


Normlar Hiyerarşisi Nedir?

Normlar hiyerarşisi hukukun yazılı kaynakları arasında bulunan astlık üstlük ilişkileridir. Normlar hiyerarşisi hukukun asıl kaynakları içinde yer alan yazılı kaynakların hiyerarşi sırasını belirterek hangi yazılı kaynakların öncelikli olduğunu göstermektedir.


Tema Nedir?

Türkiye Erozyonla Mücadele Ağaçlandırma ve Doğal Varlıkları Koruma Vakfı ya da kısaca TEMA, 11 Eylül 1992 tarihinde kurulmuş olan çevreci vakıftır. Erozyon ile mücadele, ağaçlandırma ve doğal varlıkların korunması temel amaçlarındandır.


Kanser Tedavisi Araştırmaları İçin Nobel Tıp Ödülü Ekim 2018 Tarihinde Kimlere Verilmiştir?

James P. Aliison ve TasukuHonjo