EGM Pomem

EGM Pomem

Yabancı Dilin Önemi Nedir?


Yabancı dil ulusların kültürlerini tutumlarını tanıma fırsatı buldurduğu için önemlidir. Bir lisan bir insan denebilecek kadar önemlidir.


Eylül 2018 Tarihinde Türkiye’nin İlk Yerli Hibrit Lokomotifini Üreten Kurumlar Hangileridir?

TCDD ve ASELSAN


E-Devlet Nedir?

e-Devlet Kapısı, kamu hizmetlerine tek bir noktadan erişim imkanı sağlayan bir internet sitesidir. Kapı nın amacı kamu hizmetlerini vatandaşlara, işletmelere, kamu kurumlarına bilgi ve iletişim teknolojileriyle etkin ve verimli bir şekilde sunmaktır.


Mobese Nedir? Ne İşe Yarar?

Emniyet Genel Müdürlüğü araçları için tasarlanmış iletişim altyapısı için GPRS teknolojisini kullanan, yazılım ve mobil donanım birimlerinden oluşan, Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Bilgi Yönetim Sistemlerinin entegrasyonudur. Mobil iletişim teknolojisinin kamu hayatındaki önemi çerçevesinde Emniyet hizmetlerinin de teknolojiye uygun bir hızda gerçekleşmesini sağlamak olaylara en kısa süre içinde müdahale etmek kişi hak ve özgürlüklerini ön planda tutarak vatandaşa en iyi hizmeti sunmak ve toplum destekli polis olgusunun yerleşmesi gibi yararları vardır.


Eylül 2018 Tarihinde Guinness Dünya Rekorlar Kitabı Na Girmeye Hak Kazanan Ürünümüz Hangisidir?

Ankara Çubuk Turşusu(1.5 tonluk)


Toplumsal Değişim Nedir?

Toplumun kültürünün, yapısının ve toplumsal davranışlarının zaman içinde farklılaşmasıdır. Toplumsal yapıdaki farklılaş­madır. Toplumsal değişme bir toplumun yapısında, kurumlarında ya da kurumların birbiriyle olan ilişkilerinde meydana gelen değişmelerdir. Örneğin, son altmış yıldır. Türkiye tarım toplumu özelliğinden sanayi toplumuna doğru değişmiştir. Bu da toplumdaki insanların yaşam biçimiyle ilgilidir. Bun­dan on yıl önce yadırganan birçok davranış, bugün normal olarak karşılanıyorsa bu toplumsal değişmenin sonucudur.


Fetö Terör Örgütü Nedir Neyi Amaçlar?

Dini bir kuruluş topluluk gibi görünen fakat insanların dini hassasiyetleriyle oynayıp devletin içinde örgütlenen devleti yıkmaya milletin canına kast etmeye çalışan bir örgüttür.


2018 Yılı 3. Dünya Göçebe Oyunları Hangi Ülkede Yapılmıştır?

Kırgızistan


İstihbarat Nedir?

İstihbarat, siyasi makamlara sunulmak üzere toplanmış ve çözümlenmiş izlemsel veya taktik içerikli işlenmiş bilgilere denir.


Aziz Sancar Kimdir?

Nobel ödüllü Türk bilim adamıdır. DNA onarımı hakkında yaptığı çalışmasıyla Nobel ödülüne layık görüldü. Ödülünü Anıtkabire hediye etti orada sergileniyor. Nobel ödülü İsveç kraliyet akademisi tarafından verilmektedir. Edebiyat fizik kimya barış tıp alanlarında verilmektedir.